Click aici »

Manager de zona

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Braila, Buzau, Iasi, Slobozia Braila Buzau Iasi Slobozia
Domeniile ofertei
Agricultura/Silvicultura, Management/Consultanta, Vanzari
Data introducerii
31-08-2010
Data actualizare
31-08-2010

Descrierea postului

BDO Romania, a cincea firma de consultanta din lume, recruteaza pentru clientul sau, companie importanta din domeniul agricol, Manageri de zona pentru urmatoarele zone:

1. Muntenia (Buzau, Braila, Ialomita)
2. Ardeal (Bihor, Satu Mare, Salaj, Cluj, Mures, Bistrita Nasaud, Harghita)
3. Oltenia (Mehedinti, Dolj, Gorj)
4. Banat (Arad, Timis, Caras Severin)
5. Moldova (Iasi, Neamt)

Principalele responsabilitati ala Managerului de zona:

- Implementeaza strategia de vanzari a companiei si se asigura de atingerea obiectivelor stabilite;
- Organizeaza activitatea de vanzari din punct de vedere tehnic, comercial si marketing;
- Dezvoltarea retelei de clienti;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
- Implicare si comunicare catre management a evolutiei pietii din zona alocata; sesizeaza si comunica oportunitatile de dezvoltare a afacerii in zona alocata;
- Recupereaza cu success a creantelor clientilor;

Cerinte

Experienta si educatie:

- Studii superioare de profil agricol (agricultura, horticultura etc);
- Experienta in vanzari in domeniul agricol;
- Cunostinte de specialitate la un nivel ridicat;
- Cunostinte temeinice despre piata agricola;
- Permis conducere categoria B;

Personalitate:
- Proactivitate si deschidere spre business;
- Execelente abilitati de comunicare si de relationare
- Excelente abilitati de organizare si planificare a activitatii;
- Orientare spre client si spre rezultat;

Locatie: intr-unul din judetele din zona in care se regaseste.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet atractiv: salariu fix si comision din incasari;
- un mediu de business sofisticat;
- lucrul intr-o echipa de profesionisti renumiti in domeniu, din a caror expertiza poti invata;
- ocazia de a vinde produse si tehnologii de varf.