Click aici »

Manager de proiecte private

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Management/Consultanta
Data introducerii
28-08-2013
Data actualizare
28-08-2013

Descrierea postului

Managerul de proiecte private este responsabil de coordonarea eficienta a tuturor activitatilor proiectelor private de colaborare in vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai inalte standard de calitate.
Este responsabil de urmatoarele atributii:
- identificarea oportunitatilor de proiect, atat la nivel comercial, cat si prin inovare.
- elaborarea viziunii, misiunii si obiectivelor proiectelor.
- atragerea resurselor ce sunt necesare atingerii obiectivelor, in special prin atragerea membrilor clusterului in lanturi de furnizori, dar si parteneri noi si intocmirea propunerilor de proiect catre potentialii parteneri si finantatori;
- planificarea, organizarea, implementarea si verificarea proiectelor,
- intocmirea rapoartelor de progres si a raportului final.
-asigurarea comunicarii cu partenerii din cadrul proiectului: organizeaza sedintele de proiect, impreuna cu PR asigura publicitatea proiectului, raporteaza catre Directorul Executiv activitatile intreprinse in cadrul proiectului si rezultatele atinse.
-impreuna cu Directorul Financiar administreaza bugetul proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile si cu conditiile finantatorului;
-valorificarea si dezvoltarea oportunitatilor pe durata implementarii proiectului;
-intocmeste impreuna cu PR planurile de marketing pentru produsele/serviciile rezultate din proiect si identifica noi piete de desfacere si clienti, respectiv posibilitati de multiplicare;
-asigura controlul proiectului: respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat, respectarea termenelor subactivitatilor, atingerea milestone-urilor, verificarea livrabilelor, controlul calitatii, etc.

Cerinte

-excelente capacitati de comunicare
-persoana analitica, organizata, proactiva

Oferta (bonusuri, beneficii)

-pachet salarial atractiv