Click aici »

Manager de produs

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
25-01-2016
Data actualizare
25-01-2016

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Unul dintre cei mai dinamici importatori si distribuitori de piese auto cauta Manager de Produs!

Esti pasionat de masini, piese auto si repere tehnice?
Ai calitatea de a tine minte coduri, parole, numere de telefon?
In copilarie...demontai masinile piesa cu piesa?
Esti adeptul devizei...detaliul face diferenta?

Daca ai profilul pe care il cautam, vino in echipa Auto-Truck!

Rolul tau: Managementul portofoliului de produse. Acomodezi reperele/produsele furnizorilor in oferta firmei.
Vei fi expertul nostru in piata pieselor auto. Ai vedere de ansamblu asupra produselor deja existente pe piata, vei tine evidenta inregistrarilor de produse, vei sincroniza si echivala produsele din catalog.

Vei obtine si vei procesa informatiile obtinute de la competitori. Vei cerceta produsele, te vei informa asupra specificatiilor functionale, vei coordona sondaje despre produsele de pe piata.

Vei identifica probleme de business si te vei consulta cu toate departamentele.

Cerinte

Abilitati:
- cunostinte tehnice in domeniul auto, preferabil in departamentul de achizitii;
- cunostinte solide teoretice si practice despre piesele auto;
- experienta cu baza de date TecDoc;
- cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word ?i Excel, Internet);
- memorie vizuala;
- rabdare pentru detaliu;
- bun strateg, organizator;
- memorie dezvoltata, capacitate de retinere a informatiilor;
- minte analitica si logica;
- capacitate de sinteza, decizie;
- curiozitate, dorinta de a investiga problemele pana in baza lor si de a gasi solutia optima;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii / furnizorii;
- tact in abordarea furnizorilor.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- vei lucra cu o echipa tanara si dinamica;
- vei lucra cu clienti de top din industrie;
- vei avea satisfactia implicarii in proiecte interesante pentru cariera ta;
- vei fi bucuros sa descoperi un salariu atractiv, bonuri de masa, bonusuri de performanta, prime de sarbatori.