Click aici »

Maintenance technician

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
3000 EUR
Tara
Romania, United Kingdom
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Productie, Industrie
Data introducerii
24-03-2014
Data actualizare
24-03-2014

Descrierea postului

Recrutam in numele clientului nostru, o firma producatoare de autoturisme de renume mondial din Marea Britanie, tehnicieni reparatii linii industriale de productie autoturisme. Acesti tehnicieni trebuie sa aiba experienta fie in reparatii de natura electrica, mecanica sau ambele.

Se ofera pachete deosebit de atractive, contracte de munca ferme, pe minim 12 luni cu posibilitatea de prelungire, pachete de relocare.

Nu percepem comisioane, cerem doar seriozitate.

Cerinte

Experienta avansata in folosirea urmatoarelor utilaje/echipamente:

PLC's - Siemens, Rockwell and Allen Bradley, Modbus plus and profi bus

Robots - ABB

DC Tooling - Atlas Copco, George Renault, Bosch

Conveyance - TTS, EMS (rails), SEW (drives)

Monitoring - HD cameras, SCADA, SPM

CMMS - IBM Maximo, TEM

Fluids - Rapidcharge UK/Spear

Valves - Festo

- diploma de absolvire scoala profesionala sau de meserii in domeniul reparatii, intretinere masini industriale, mecanica/electrica.
- experienta de minim trei ani in mediul industrial, prioritate avand persoanele cu experienta anterioara sau prezenta in domeniul productie autoturisme
- spirit de echipa
- cunostinte avansate de limba engleza