Click aici »

Magazioner gestionar depozit (Brasov)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica
Data introducerii
31-05-2019
Data actualizare
28-06-2019

Descrierea postului

Scopul principal al postului este gestiunea fizica a stocului de marfa din depozitul arondat. Concret, iata cateva exemple de responsabilitati:

- Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
- Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
- Opereaza in stoc miscarile de marfa
- Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
- Organizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
- Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
- Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
- Listeaza documentele fiscale ce insotesc marfa si le transmite clientului
- Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
- Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei
- Respecta legislatia de gestiune a stocurilor

Cerinte

Educatie

Liceu (diploma Bacalaureat)
Cunostinte de contabilitate primara
Cunostinte de legislatie gestiune stocuri
Cunostinte de operare PC

Experienta in specialitate: min. 2 ani

Alte cerinte:
- Aptitudine generala de invatare
- Aptitudini de comunicare
- Aptitudini de calcul si lucru cu documente
- Fara antecedente penale

Personalitate
- Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate
- Memorie vizuala
- Atentie concentrata si distributiva
- Initiativa si proactivitate
- Corectitudine

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Companie de top in Romania pe domeniul sau
- Proiecte provocatoare si ambitioase care fac istorie
- Colegi fantastici, deschisi la minte si entuziasti
- Desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca
- Telefon mobil, abonament de voce si date
- Prime de Paste si Craciun
- Tichete de masa
- Prime si bonusuri obiective de performanta
- 22 zile de concediu/an platite
- Pachet salarial competitiv