Lucrator gestionar depozit (comuna Stefanestii de Jos, judetul Ilfov)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Transport/Distributie, Altele, Achizitii/Logistica
Data introducerii
30-09-2011
Data actualizare
30-09-2011

Descrierea postului

Responsabilitati
(pentru locul de munca din depozitul aflat in com. Stefanestii de Jos, jud. Ilfov):

* Receptia marfii, aranjarea acesteia in depozit, organizarea, intretinerea si depozitarea produselor, avand in vedere pastrarea integritatii acestora; *Manipularea bunurilor din depozit conform indicatiilor superiorilor ierarhici;
* Mentinerea ordinii si curateniei in depozit;
* Efectuarea inventarului periodic al marfii (terminale, piese, cabluri, role de hartie, etc.);
* Despachetarea marfii in momentul sosirii in depozit;
* Pregatirea marfii pentru livrari: operatiuni simple de montare la indrumarea echipei tehnice a diverselor componente pe terminale, fixarea marfii pe suporturi pentru a fi transportata, stergere de praf, etc.;
* Incarcarea si descarcarea in/din masina de transport a terminalelor companiei in depozit;
* Pastrarea integritatii marfurilor din depozit;
* Asigurarea securitatii marfurilor din depozit;
* Respectarea programului de lucru, a atributiilor postului, a termenelor limita;
* Luarea masurilor necesare de paza si protectie contra incendiilor, efractiei, distrugerilor/ deteriorari lor de orice tip a bunurilor din depozit;
* Raportarea periodica catre superiorul direct a statusului in executarea tuturor atributiilor.

Cerinte

* Studii medii;
* Minim 2 ani experienta pe un post similar (gestiune, manipulare marfa, incarcare-descarcare);
* Stare buna de sanatate, rezistenta la efort fizic;
* Persoana integra, calma, serioasa, de incredere, fara antecedente penale;
* Capacitate de respectare a atributiilor, a regulilor, procedurilor si termenelor limita;
* Flexibilitate in lucrul si in comunicarea in cadrul unei echipe;
* Orientare catre obtinerea de rezultate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

* Pachet salarial atractiv;
* Posibilitatea dezvoltarii profesionale, prin invatarea permanenta lucruri noi;
* Mediu de lucru foarte placut, echipa tanara si comunicativa.