Click aici »

Lucrator concierge hotel (bell-boy)

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri, Serviciu clienti
Data introducerii
12-06-2019
Data actualizare
12-06-2019

Descrierea postului

- Intampinarea in mod amabil si profesionist, conform standardelor hotelului, a oaspetii pentru cazare;
- primirea si oaspetilor si oferirea de ajutor la transportarea bagajelor din/in camera;
- conducerea clientilor catre camere, zona de SPA sau in salile de conferinte/ alte zone in care se desfasoara evenimente;
- efectuarea set up-ului salilor in functie de cerintele clientilor sau in functie de standardele interne;
- gestionarea garderobei din lobby;
- parcarea masinilor clientilor- la cerere;
- informarea permanenta asupra actiunilor si activitatilor ce au loc in hotel pentru a informa la randul lor turistii in legatura cu evenimentele care se desfasoara;
- rezolvarea prompta si discreta a unor situatii particulare sau reclamatii ale clientilor;
- efectuareaa diferitor comisioane.

Cerinte

Permis de conducere B si limba engleza la nivel conversational cel putin.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta in cadrul interviului.