Click aici »

Lucrator comercial

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Tulcea Tulcea
Domeniile ofertei
Comert
Data introducerii
19-07-2015
Data actualizare
23-09-2015

Descrierea postului

Receptioneaza marfurile conform facturilor si sesizeaza in scris neregulile constatate.
Pregateste marfurile catre client
Aranjeaza produsele pe rafturi, fara deteriorarea acestora.
Marcheaza cu preturi produsele din magazin , conform documentelor.
Confirma cantitativ comanda clientului pentru facturare.
Verifica periodic stocurile din magazin
Conoaste toate produsele si utilitatea acestora, fiind in stare sa informeze clientul despre toate produsele.
Impacheteza produsele pe care le vinde clientilor.
Manipuleaza marfa.
Prezinta oferta firmei la potentialii clienti
Vinde produsele firmei atat la clientii existenti cat si la posibili noi clienti.
Elibereaza tuturor clientilor bonuri de casa

Cerinte

Experienta relevanta intr-un mediu competitiv
Capacitate de organizare si planificare
Persoana dinamica
Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate
Pregatit pentru lucrul sub presiune si rezistenta la stres
Cunostinte bune de operare in MS Office (Word si Excel)
Aptitudini de comunicare verbala si scrisa intr-una din limbile germana sau engleza si rusa
Bune abilitati de comunicare si interrelationare