Click aici »

Lucrator comercial (vanzator-gestionar produse textile)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Bucuresti, Caracal, Craiova, Pitesti, Slatina Bucuresti Caracal Craiova Pitesti Slatina
Domeniile ofertei
Vanzari, Comert
Data introducerii
29-03-2012
Data actualizare
29-03-2012
Confidential
expirat

Descrierea postului

1. Deruleaza activitatea de vanzare de produse din magazin avand in vedere fidelizarea clientilor:

? Furnizeaza informatii utile clientilor despre marfurile din magazin;
? Incaseaza banii sau alte forme de plata pentru vanzarea de produse din magazin.

2. Participa la gestionarea marfurilor din magazin conform procedurilor si instructiunilor operationale ale companiei:

? Receptioneaza marfurile in conformitate cu facturile si avizele aferente;
? Eticheteaza si aranjeaza produsele pe raft;
? Participa la efectuarea inventarelor periodice a stocurilor de marfa din magazin.

3. Asigurarea unei calitati sporite pentru interactiunea cu clientii prin:

? Cunoasterea produselor si oferirea de informatii despre acestea;
? Minimizarea plangerilor clientilor sau rezolvarea prompta a acestora.

4. Asigura curatenia din cadrul magazinului conform standardelor igienico-sanitare.

Cerinte

Experienta relevanta de lucru in relatia directa cu clientii;

? Experienta in comert
reprezinta avantaj vanzarea produselor textile;
? Atitudine orientata catre client si foarte bune abilitati de comunicare;
? Cunostinte PC.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu atractiv
bonuri de masa.