Click aici »

Logistic manager

Liceu, Scoala postliceala, Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Transport/Distributie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
19-02-2014
Data actualizare
19-02-2014

Descrierea postului

CERINTE CANDIDATUL IDEAL:
- Persoana dinamica, 25-40 ani
- Detinator permis conducere minim 3 ani
- Abilitati foarte bune de comunicare
- Abilitati de coordonare si control
- Cunostinte temeinice de Microsoft Excel
- Experienta in departamente administrative si logistice minim 3 ani

Cerinte

RESPONSABILITATI PRINCIPALE
- Administrarea activitatilor logistice (transporturi, parc auto, depozitare) pentru compania angajatoare
- Negocierea si derularea contractelor cu tertii
- Stabilirea si urmarirea bugetelor pentru actiunile logistice ale companiei angajatoare
Descriere atributii
- Definirea si implementarea procedurilor de logistica in concordanta cu politica angajatorului si a clientilor acestuia
- Definirea si urmarirea procedurilor de inregistrare a masinilor aflate in parcul auto
- Definirea routing-ului si implementarea acestuia
- Preluarea rapoartelor de parcurs si realizarea raportarilor saptamanale si lunare catre clienti
- Realizarea rapoartelor de consum si ajustarea acestuia in functie de limitari de buget/ traseu/ conduita
- Negocierea contractelor cu diversi transportatori pentru a realiza cele mai eficiente sinergii de costuri si performanta
- Oferirea de suport catre departamentul comercial privind cheltuieli, consum, contracte performante

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu motivant
- Telefon
- Laptop