Click aici »

Locuri de munca - BabySitter / Au Pair in SUA

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Tara
United States
Oras(e)
Strainatate Strainatate
Domeniile ofertei
Menaj/Babysitter, Elevi/Studenti, Altele
Data introducerii
17-11-2011
Data actualizare
08-09-2015

Descrierea postului

Iti plac copiii? Vrei sa experimentezi viata de familie in stil american? Sa studiezi si sa faci bani?

Iti propunem sa fi tu Au Pair la acesta familie :

Watson Family
Location: FRISCO, TX
Number of Children: 2
Ages of Children: 4 year old girl and 2 year old boy
Profession of Parents: Home Maker and Business - Finance

About Watson family :
We are a very loving, outgoing family with 2 high energy children who love to play, laugh and have fun. Our ideal au pair will have similar qualities, and, though not a mother herself, should be able to act as a "parent".
We want this to be a positive experience for everyone involved, so whatever we can do to make her stay here more enjoyable, we hope that she would be open to talk about anything she feels necessary to make her as comfortable as possible while she's away from home.

ATENTIE, am redus taxa de program pentru tine! Pentru AuPair USA : platesti doar 690$, in loc de 790$, iar pe UK platesti 120GBP, in loc de 220GBP.

Cerinte

*varsta cuprinsa intre 18-26 de ani
*posesor permis de conducere
*nivelul de cunostinte de limba Engleza trebuie sa fie suficient de ridicat pentru a nu intampina probleme pe perioada sederii sau in timpul studiilor
*absolvent cel putin de liceu sau colegiu national; de preferat sa aveti si studii post liceale sau universitare
*experienta in ingrijirea copiilor *1); pentru copiii sugari se cere minim 200 de ore de experienta practica.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii de natura financiara:

*plata neta, SAPTAMANALA de MINIM $195.65 si bonus daca aveti experienta cu copiii sub 2 ani
*2 saptamani de concediu, platite, si un weekend intreg liber pe luna
*500 USD pentru studii
*o camera privata si toate 3 mesele incluse (te-ar fi costat in jur de 700 USD/ luna)
asigurare medicala pe perioada sederii (valoare de 50 USD/ luna)
*bilet de avion international PLATIT DUS- INTORS (valoare de 600- 800 USD)
transport local, pe teritoriul SUA PLATIT (valoare 200 USD)
*4 NOPTI de cazare la sosire in SUA si PREGATIRE in vederea ingrijirii copilului INCLUSE (valoare de 800 USD+ pregatirea)
*activitati sociale si culturale regulate, impreuna cu alti Au Pair
*suport local de la o echipa cu experienta in domeniu
*telefon de urgenta gratuit

Limita de inscriere : 12 Decembrie 2011 !

Te asteptam!