Click aici »

Locuri de munca Au Pair in Anglia

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Tara
United Kingdom
Oras(e)
Strainatate Strainatate
Domeniile ofertei
Elevi/Studenti, Serviciu clienti, Traduceri
Data introducerii
02-07-2010
Data actualizare
02-07-2010

Descrierea postului

1. Se stie ca daca nu folosesti o limba frecvent, cu timpul, o uiti. Oare chiar ai studiat engleza atata timp pentru nimic?
2. In actualul climat economic este foarte greu sa iti gasesti o slujba in Romania ca proaspat absolvent...
3. Accesul pe piata muncii britanice este dificil din cauza restrictiilor aplicabile romanilor

PENTRU TOATE ACESTE PROBLEME EXISTA O SINGURA SOLUTIE: VINO CA SI AU PAIR IN ANGLIA!

CHIAR MAI MULT: NU TE COSTA NIMIC! SERVICIILE OFERITE DE AGENTIA NOASTRA SUNT ABSOLUT GRATUITE!

1. Vei locui cu o familie britanica si vei folosi limba engleza zilnic. Vei avea sansa sa studiezi cursuri avansate de engleza si nu numai;
2. Avem numeroase oferte de munca, nu trebuie sa platesti niciun fel de taxe si nu mai trebuie sa iti faci legat de plata chiriei, cheltuielilor, etc - totul este inclus. Vei avea noi sanse de calificare si o referinta la sfarsitul perioadei de sedere cu familia
3. Cea mai simpla cale de a obtine acces liber pe piata muncii britanice. Primesti Purple Cardul de indata ce incepi sa lucrezi, iar dupa 12 luni, Blue Cardul.

Pentru mai multe informatii legate de dreptul de munca al romanilor in Anglia, agentia noastra si multe altele, faceti click pe urmatoarea adresa si solicitati ghidul nostru gratuit.

Responsabilitati:

- supraveghere copii cu varsta cuprinsa intre 2-14 ani, menaj usor;
- program de lucru: 5 ore/zi, 5 zile/saptamana.

Cerinte

- varsta intre 18-27 ani;
- limba engleza nivel mediu;
- persoana careia ii plac copiii, responsabila, serioasa, ordonata, comunicativa si prietenoasa;
- experienta in lucrul cu copiii si permisul de conducere reprezinta un avantaj;

Accesa?i urm?torul link pentru a face o īnregistrare complet?.

Dup? completarea formularului, ve?i fi contactat de personalul nostru pentru a discuta despre procesul de plasare īn familia gazd?.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- venit minim de 65 GBP/saptamana (acesta depinde in functie de numarul orelor lucrate);
- cazare gratuita in camera proprie;
- toate mesele asigurate;
- asigurare medicala gratuita;
- contract detaliat cu familia: veti sti exact cate ore veti lucra, ce sarcini veti avea, nu sunteti conditionat sa stati o anumita perioada de timp, atata timp cat, la plecare efectuati cele 2 saptamani de previz;
- drept de munca obtinut imediat ce se ajunge in UK (Purple Card);
- dupa 12 luni lucrate se primeste Blue Cardul (iti da dreptul de a lucra in orice domeniu din Marea Britinie);
- nu se platesc taxe;
- posibilitate de aprofundare a cunostintelor de limba engleza;
- posibilitate de continuare a studiilor;
- cunosti noi prieteni;
- profilele familiilor personalizate in functie de cerintele au pair-ului;
- suntem in contact direct atat cu au pair-ul cat si cu familia gazda - nu colaboram cu nici o alta agentie;
- propria noastra retea de au pair pentru a pune in contact persoanele de aceeasi nationalitate;
- sansa de a calatori si de a cunoaste in Marea Britanie;
- consultanta si sprijin permanent din partea agentiei in mod gratuit;
- verificari periodice ale conditiilor de munca si cazare efectuate de catre agentie prin coordonatorii nostri locali;
- cartela SIM in retea britanica cadou;
- AGENTIA BRITANICA NU PERCEPE NICI UN FEL DE TAXE PENTRU INREGISTRAREA SI PLASAREA CANDIDATILOR IN CADRUL FAMILIILOR DIN UK.