Click aici »

Local Key Account

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea
Domeniile ofertei
Comert
Data introducerii
06-10-2017
Data actualizare
06-10-2017

Descrierea postului

- Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti de tip Local Key Account (engross-uri si retele locale de supermarket-uri) sau clienti de tip International Key Account din zona pe care o administreaza, in functie de divizia alocata;
- Promoveaza portofoliul de produse comercializate si negociaza comenzile;
- Realizeaza obiectivele de vanzari setate pentru zona repartizata;
- Implementeaza standardele de imagine (merchandising) propuse de companie in clientii din portofoliu;
- Contribuie direct la extinderea business-ului/cresterea vanzarilor clientilor prin consilierea oferita, elaborarea unui plan de dezvoltare, estimarea vanzarilor si planurilor de actiune (organizare de evenimente in-store si out-store: promotii, sampling, tombole).

Cerinte

- Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
- Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Permis conducere categoria B;
- Studii medii finalizate (cu diploma de Bacalaureat) / superioare;
- Disponibilitate pentru activitate de teren / deplasari.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Clientul nostru este o companie din Oradea care are ca obiect de activitate principal distributia de bauturi.