Click aici »

Loc de munca ASM IKA

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Altele, Comert, Vanzari
Data introducerii
19-11-2010
Data actualizare
19-11-2010

Descrierea postului

Obiectivul postului:
Lucreaza sub coordonarea managerului de distributie directa si locala, contribuind la dezvoltarea si maximizarea profitabilitatii.

Responsabilitati:
- Dezvolta si implementeaza strategia de vanzari, reprezinta interesele companiei in relatiile comerciale;
- Mentine si dezvolta relatii profesionale cu partenerii de business;
- Identifica problemele ce pot sa apara in activitatea sa si gaseste cai de rezolvare a acestora;
- Asigura managementul proceselor operationale din zona sa de responsabilitate in asa fel incat vanzarile si distributia sa functioneze la parametrii maximi;
- Monitorizeaza comenzile, stocurile, prezenta la raft a produselor, activitatea agentilor comerciali ai partenerilor societatii si situatia promotiilor in derulare sau viitoare;
- Este direct implicat in eficientizarea activit?tii si cresterea profitului, controland si optimizand costurile in aria sa de responsabilitate;
- Implementeaza si imbunatateste sistemul de KPI, oferind analize periodice de vanzari si profitabiliate pe linie de business / canal / client / produs.

Cerinte

- Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani;
- Experienta in FMCG de minim 5 ani;
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Abilitati de raportare, analiza si sinteza, interpretare a cifrelor;
- Absolvent de studii superioare;
- Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point) ? nivel avansat.
- Persoana orientata spre rezultate, cu etica solida bazata pe onestitate si integritate.