Click aici »

Kinetoterapeut pentru Spitale din Franta

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Tara
France
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Sanatate
Data introducerii
19-01-2021
Data actualizare
19-01-2021

Descrierea postului

Vrei sa te dezvolti si sa-ti pui in aplicare cunostintele profesionale in cadrul unui spital in care nevoile pacientului sunt primordiale?
Job Selection recruteaza pentru postul de Kinetoterapeut pentru unul din clientii sai din Franta, un spital ce detine dispozitive medicale inovatoare si unice.

Vei lucra cu dispozitive medicale inovatoare si unice in Franta:
Exoschelet
Laborator de analiza a miscarii biomecanice a corpului uman
Vector Elite
Isokinetica
Vei lucra intr-o echipa dinamica multidisciplinara (medici MPR, chirurgi, kinetoterapeuti, terapeuti ocupationali, psihologi, tehnicieni ortopedici etc).

Cerinte

Cunoasterea limbii Franceze la nivel conversational
Calificare in domeniu cu studii superioare si Diploma de Kinetoterapeut
Detinerea Autorizatiei de Libera Practica emisa de ordinul Kinetoterapeutilor din Franta
Experienta anterioara in Franta reprezinta avantaj la angajare
Atitudine pozitiva, concilianta in relatiile cu pacientii si colegii
Excelente abilitati de relationare interpersonala, orientare catre pacient
Sociabilitate, rabdare, maleabilitate, adaptabilitate
Dorinta de afirmare si hotarare in consolidarea unei cariere
Excelente abilitati de comunicare
Pentru postul de Kinetoterapeut Spitale Franta cautam persoane care vorbesc limba Franceza la nivel conversational
Dornic de perfectionare
Dispus sa lucreze in echipa

Oferta (bonusuri, beneficii)

Prime anuale
Plata orelor suplimentare
Diverse pachete de beneficii atractive
Posibilitatea de a evolua in cariera
Formare profesionala
Asigurarea unui mediu de munca modern in concordanta cu politica cresterii calitatii vietii la locul de munca
Asigurarea unei locuinte in primele luni de la angajare

Trimite CV