Click aici »

Key Account Manager

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
31-01-2020
Data actualizare
31-01-2020

Descrierea postului

Ce cautam ?

O persoana cu abilitati excelente de negociere si experienta in vanzari, capabila sa gestioneze portofoliul de clienti tip key account nationali si internationali ai companiei (lanturi DIY, Cash&Carry, Hypermarket, Supermarket, Hard Discounter,  lanturi de benzinarii), cu atributii in gestionarea contractelor, ofertare game de produse, obtinere comenzi, realizare  promotii, accesare proiecte noi, coordonare echipa mercantizori.

Cerinte

* Experienta in vanzarea directa de cel putin 3 ani, cu rezultate masurabile;
* Interes si afinitate catre domeniul tehnic-electronic, cunostinte de baza despre produsele comercializate (produse si componente electrice si electronice);
* Dezvoltare protofoliu de clienti existenti plus cresterea potofoliului cu noi parteneri;
* Colectare informatii despre concurenta in vederea anticiparii oportunitatilor/trendurilor din piata;
* Permis de conducere;
* Cunostinte foarte bune si rutina in utilizarea programului MS Office (in special Excel);
* Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-avansat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

* Posibilitate de a lucra intr-o companie de talie nationala, stabila, deschisa spre noi provocari;
* Climat de lucru motivant catre atingerea de rezultate exceptionale, cu posibilitati reale de dezvoltare profesionala si construirea unei cariere solide;
* Salariu motivant+bonusuri in functie de performanta si realizari;
* Tichete de masa+Tichete de vacanta;
* Prime de Sarbatori.