Click aici »

Key account manager

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Baia-Mare Baia-Mare
Domeniile ofertei
Marketing, Vanzari
Data introducerii
30-05-2017
Data actualizare
30-05-2017

Descrierea postului

- urmareste respectarea contractelor de catre clienti si de catre companie
- urmareste incasarile
- negociaza preturile, modalitatile si termenele de plata ale contractelor, prelungirea contractelor existente
- faciliteaza comunicarea dintre client si companie
- analizeaza concurenta
- asigura predarea si urmareste traseul documentelor transmise de client (ex. cereri de oferta de pret, comenzi) sau de companie (ex. facturi)
- urmareste realizarea calendarului promotional
- consiliaza si stabileste o relatie bazata pe profesionalism si respect cu clientii companiei
- colaboreaza cu responsabilul de logistica pentru realizarea la termen a livrarilor
- intocmeste rapoarte de activitate

Cerinte

- Studii superioare
- Experienta in vanzari in marketul traditional - 3 ani
- Cunostinte operare PC
- Rezistenta la stres
- Abilitati de comunicare si negociere
- Existenta unui portofoliu personal de clienti din categoria companiilor de distributie la nivel national constituie avantaj
- Permis de conducere categoria B

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu fix + bonus din vanzari + bonus de performanta
- Laptop de serviciu
- Telefon de serviciu
- Masina de serviciu

CV-ul cu poza (obligatoriu) se transmite pe adresa de e-mail mxm@mxmbrothers.ro
Veti fi contactat doar daca corespundeti cerintelor postului!
Informatii la telefon: 0773 977 467 intre orele 10:00- 15:00