Click aici »

Key Account Manager (Reprezentant vanzari)

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Vanzari, Serviciu clienti, IT Software
Data introducerii
16-07-2009
Data actualizare
06-12-2018

Descrierea postului

Activitati:

-Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
-Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
-Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
-Isi planifica activitatea de vanzare
-Participa la sedintele de vanzare saptamanale
-Face rapoarte de activitate - zilnic
-Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
-Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
-Invata produsele si caracteristicile tehnice

Cerinte

-Facultate
-Experienta minim 1 an - de preferat
-Experienta in vanzare este un atu suplimentar
-Cunostinte PC: Word, Excel
-Aspect profesional - business

Profilul candidatului ideal:

-Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Vanzare
-Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
-Abilitati de a stabili relatii cu oameni
-Abilitati de analiza si planificare. Inteligent
-Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
-Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti.
-Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
-Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
-Orientat spre construirea unei cariere
-Foarte muncitor, rezistent la stress
-Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect

Oferta (bonusuri, beneficii)

-Salariu fix + bonusuri in vanzari care pot dubla salariul
-Carte de munca
-Conditii de lucru moderne (birou modern, PC, etc.)
-Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, management, etc.