Click aici »

Junior marketing officer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
350 EUR
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
17-03-2015
Data actualizare
17-03-2015

Descrierea postului

? Promoveaza imaginea companiei in relatiile cu tertii
? Gestioneaza materialele de promovare pentru companie
? Coordoneaza partea de e-marketing: social media, e-mail marketing, site de promovare
? Actualizeaza website-ul companiei, editeaza ?i asigura difuzarea materialelor (ex.newsletter)
? Implementeaza strategia de comunicare online - social media, website, aplicatii
? Implementeaza campanii de marketing si publicitate in functie de forecasturile si analizele de vanzari.
? Participa la organizarea si promovarea evenimentelor
? Pregateste analize, rapoarte de marketing si situatii financiare aferente
? Optimizeaza campaniile de marketing
? Research si suport administrativ

Cerinte

? Studii superioare, preferabil Marketing /Relatii Publice/Jurnalism si Stiintele comunicarii
? Abilitati de editare texte si realizare articole
? Excelente abilitati de prezentare, comunicare si putere de convingere
? Creativitate, atitudine pozitiva, organizare si abilitatea de a lucra individual si in echipa,
? Cunostiinte MS Office avansate
? Cunostinte de Wix .com, Google Adwords, Google Analytics, Facebook Ads
? Limba engleza avansat
? Permis de conducere

Oferta (bonusuri, beneficii)

? Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica, in plina dezvoltare
? Salariu net 1500 lei
? Laptop si telefon de serviciu