Click aici »

Junior Marketing Assistant

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Marketing, Elevi/Studenti, Educatie/Training
Data introducerii
17-06-2019
Data actualizare
17-06-2019
Confidential
expirat

Descrierea postului

Esti pasionat/a de marketing si social media?
Ne marim echipa si suntem in cautarea candidatului ideal pentru rolul de Junior Asistent Marketing, dornic de evolutie profesionala si cu ajutorul caruia sa reusim sa crestem si sa ne dezvoltam impreuna.
Te invitam sa ne cunoastem, aici este locul tau!

Cerinte

- proaspat absolvent de facultate, ori actualmente student la master
- cunostinte utilizare Microsoft Office, in special Excel
- cunostinte de utilizare Google Drive
- limba engleza minim nivel conversatie
- abilitati puternice de comunicare verbala si scrisa in limba romana, gramatica adecvata
- persoana capabila sa gestioneze in paralel mai multe activitati, sa stabileasca prioritati si sa indeplineasca sarcinile la termenele stabilite
- dorinta de a invata, a munci si a se dezvolta (iti oferim traininguri de specialitate: Online Marketing, Inbound Marketing, SEO, Google Analytics, KPI?s, Project Management, Facebook Ads, Email Marketing, Content Marketing, PPC, Landing Pages etc.)
- persoana sociabila, proactiva, prezentabila
- mod de lucru independent, implicare personala, gandire analitica
- excelente abilitati de comunicare si relationare
- atentie la detalii
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca

Descrierea jobului
- administrarea conturilor de social media (FB, Pinterest, Instagram, YouTube)
- monitorizare si administrare website si blog (www.makeupsteps.com, google analytics)
- crearea de campanii online (email marketing, facebook, adwords, pay per click)
- planifica si implementeaza strategii SEO
- creare de continut si redactare documente
- mici traduceri in si din limba engleza
- monitorizarea atingerii obiectivelor in termenele date
- participarea in organizarea evenimentelor interne si externe ( workshop-uri, seminarii, targuri, expozitii, etc)
- mentinerea agendei zilnice de lucru
- indeplineste diverse sarcini de secretariat
- cauta anumite informatii sau materiale pe internet (ex. google Trends)
- colaboreaza cu o echipa externa pentru imbunatatirea ratelor de conversie

Oferta (bonusuri, beneficii)

Ce iti oferim?
- Laptop performant
- Mediu de lucru placut
- Bonusuri de performanta
- Discount-uri semnificative la produse
- Proceduri gratuite de infrumusetare
- Acces la traininguri de specialitate
- Iti punem la dispozitie un plan de cariera
- Indrumare de specialitate
- Echipa tanara si inovativa

Academia de cosmetica, machiaj si efecte speciale Makeup Steps Beauty Academy angajeaza asistent part-time/full time pe postul de marketing.
Oferim o gama larga de servicii din domeniul infrumusetarii, precum si cursuri specializate. Suntem o echipa tanara din Timisoara. Dorim o persoana responsabila, sociabila si muncitoare in echipa noastra.

Asteptam emailul tau la care sa atasezi o scrisoare de intentie in care sa ne povestesti putin despre tine si ce te-ar motiva la acest job.
Asteptam sa te cunoastem!
Email: dada@makeupsteps.com

Adresa: Drubeta 92, Timisoara
Mai multe detalii si programari interviu: 0726026521 (Andrada Ivan)