Click aici »

Junior accounting

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
25-09-2015
Data actualizare
27-01-2020
Confidential
expirat

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Responsabilitati:
- Inregistrarea documentelor de contabilitate primara (NIR-uri, deconturi de cheltuieli, dispozitii de plata / incasare, registru de casa, facturi, chitante)
- Inregistrarea documentelor contabile conform normelor in vigoare: achizitii, vanzari, banca, trezorerie, mijloace fixe
- Intocmirea registrelor si jurnalelor obligatorii (Registru Jurnal, Registru Inventar, Jurnal de cumparari, Jurnal de vanzari)
- Intocmirea si transmiterea ordinelor de plata / foilor de varsamant clientilor societatii cu obligatiile de plata ale acestora catre institutiile de stat
- Alte sarcini conexe domeniului de activitate

Cerinte

Cerinte:
- Absolvent studii superioare economice-contabilitate/ absolvent liceu economic
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook)
- Cunoasterea programului SAGA/NAVISION  constituie un avantaj
- Experienta in domeniul financiar-contabil reprezinta un avantaj
- Limba germana scris, vorbit mediu /engleza

Candidatul ideal:
- Persoana activa, responsabila si orientata spre rezultate
- Persoana discreta si de incredere
- Persoana ambitioasa si motivata sa se dezvolte din punct de vedere profesional
- Persoana care se adapteaza usor la schimbarile legislative din domeniu
- Persoana placuta, care poate consolida relatii de colaborare cu clientii societatii

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- Salariu corespunzator cu realizarile obtinute si calificarea
- Oportunitatea dezvoltarii porfesionale in domeniul financiar-contabil