Click aici »

Job colaboratori

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Braila, Bucuresti, Cluj-Napoca, Iasi, Timisoara Braila Bucuresti Cluj-Napoca Iasi Timisoara
Domeniile ofertei
Altele
Data introducerii
12-09-2010
Data actualizare
12-09-2010

Descrierea postului

Scrisoare deschis? c?tre Tudor Barbu (OTV)
Domnule Barbu,

Nu ne-am ntlnit niciodat?. Despre mine v? pute?i informa la www.procesulcomunismului.com sau www.piatuniversitatii.com, unde mi-am expus activitatea ?i manifestele. Nu ?tiu ce a?i f?cut dv., ncepnd din 1990, pentru cauza pe care o promova?i ast?zi.
Dar v-am ascultat zi de zi emisiunea dedicat? sprijinirii legii Cojocaru, la sugestia lui, f?r? a putea intra in emisie. Mi-a pl?cut mult verva dv justi?iar?. Stilul direct, care p?trunde rapid n mintea oamenilor simpli.
L-am sf?tuit pe domnul Cojocaru s? nu-?i compromit? fatal ideile expunndu-le n asemenea cadru. El a acceptat compromisul, pentru c? toate celelalte c?i erau blocate ?i voia s? ncerce salvarea economic? a Romniei, cu orice pre?. ?i trebuie recunoscut c? a?i contribuit crucial la cuno?terea ideilor lui. Promi?nd ns? tot timpul c? ve?i depune blocul de semn?turi la destina?ia anun?at? pe post.
Poate c?, trecnd de partea domnului Cojocaru, ve?i r?mne f?r? servici un timp. Poate c? v? va costa ?i mai mult ?i nici nu ve?i avea parte de o victorie. Dar nici dac? face?i jocul lui Dan Diaconescu ?i a for?elor din spatele lui nu v? va fi u?or. Nu voi fi singurul care v? va acuza de n?el?ciune, josnicie ?i tr?dare, care v? va cere socoteal?, pentru milionul de semn?turi jefuit.

Nu mai pute?i deci evita alegerea. Deja a?i mpins confuzia prea departe. Cu ajutorul dv. Dan Diaconescu e pe cale de a compromite ?i distruge o ac?iune semnificativ?. Pute?i s? v? c?tiga?i p?inea altfel, dect participnd la o mascarad?. Trebuie s? v? ap?ra?i imaginea.

Ce cred eu c? a?i putea face, ca s? ie?i?i cu fruntea sus din situa?ia creat??

1 V? demarca?i ferm de Dan Diaconescu, al?turndu-v? domnului Cojocaru, n ducerea la ndeplinire a proiectului comun. Desigur c? ?i dumnealui ar trebui s? aprecieze acest sprijin.
1a l convinge?i pe DD s? se retrag? complet din povestea PP-legea Cojocaru, l?sndu-v? pe dv s? continua?i lucrarea, f?r? nici o leg?tur? cu ce face OTV-ul n rest. Avantajul acestei solu?ii (continuarea campaniei TV, evitarea dezbin?rii semnatarilor) trebuie cump?nit cu dezavantajul de a fi asociat cu un ins r?u famant.
1b P?r?si?i OTV-ul ?i participa?i la punerea la punct a unui instrument mediatic adecvat promov?rii proiectului (post de TV, radio, internet, ziar). Dezavantajul e clar, avantajul e c? se va putea cere sprijinul romnilor din toat? lumea, care s-au s?turat de sistem ?i care nu pot fi convi?i de lng? Dan Diaconescu
2 L?muri?i corect situa?ia ?i v? retrage?i din drumul PP-Cojocaru, convingndu-l ?i pe Diaconescu s? nceteze diversiunea. Preda?i semn?turile unde trebuie, nu nainte de a le fotografia ?i expune pe Internet, ca document public istoric.
Comportndu-v? rezonabil, nchide?i disputa cu domnul Cojocaru f?r? ostilit??i (sau eventual, chiar mai da?i un sprijin dezinteresat)
Scrie?i o carte despre interesanta dv experien??, terminat? onorabil ?i fast.

Asteptam sugestiile Dvs. si adeziuni pe ascolclub@gmail.com
Retineti: Partidul Poporului ? Varianta Cojocaru (mentiunea este obligatorie, pentru a nu se creea confuzie la aderare)

ASCOL http://ascol.weebly.com/
TF. 0728.839.400; 0754040962; 0372.930.040.

Cerinte

- someri;
- disponibilizati;
- personal militar in rezerva.