Click aici »

Java developer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
27-07-2010
Data actualizare
27-07-2010

Descrierea postului

Candidatul deal:

- studii universitare de specialitate
- cel putin 4 ani de experienta in programarea JAVA (JDK, Swing, Servlet/JSP, Enterprise JavaBeans 3.0 , Java Server Faces , Java Persistence API , Struts, Hibernate, JSF, Spring samd).
-Lucrul cu sistemele de baze de date relationale (Oracle, MySQL, SQL Server etc.)
- Principiile dupa care functioneaza un container de web (de exemplu Tomcat)
- Lucrul cu un server de aplicatii (de exemplu JBoss, sau IBM Websphere Application Server)
- experienta in proiecte mari constituie un avantaj
- experienta colaborarii cu clienti din strainatate constituie un avantaj
- cunoasterea foarte buna a limbii germane -obligatoriu
- cunoasterea buna a limbii engleze
- bune abilitati de comunicare.

Cerinte

Beneficii:

-Oportunitatea de a lucra pentru clienti precum Daimler AG, BMW AG, Audi AG, VW AG, ING, Allianz Private Krankenversicherungen, ADAC Versicherung.
-Training specific de specialitate ? training initial de 6 saptamani, apoi periodic.
-Implicarea in proiecte mari, de lunga durata, organizate in baza unui model aplicat cu succes in compania client, optimizat in activitate de peste 25 de ani.
-Mediu de lucru stimulativ, in spatii modern amenajate, cu dotari tehnice de ultima generatie.
Responsabilitati:
-Analiza, design, dezvoltare si implementare de aplicatii software conform specificatiilor, la standardele de calitate si de performanta ale firmei.
-Furnizarea de solutii eficiente la problemele de programare, potrivit standardului departamentului, pentru respectarea termenului de finalizare cu succes a proiectelor.
-Comunicare cu clientul.
-Pentru cei care au un nivel de cunostinte si experienta corespunzator - preluarea coordonarii activitatilor echipei de proiect.
Pentru mai multe informatii, va stam la dispozitie.

Cristina Pavel

Recruiter
Tel/ fax: 004-0264-432386 / 411235
Mobile: 004-0755 041 440
E- fax: 0372/875022
E-mail: cristina.pavel@psihoselect.ro
www.psihoselect.ro

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salar, bonusuri.