Click aici »

IT Manager

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Zalau Zalau
Domeniile ofertei
IT Hardware, IT Software
Data introducerii
31-01-2011
Data actualizare
31-01-2011

Descrierea postului

Clientul nostru este o companie producatoare de materiale de constructii.

Atribu?ii IT Manager:

-Administrarea retelei informatice (servere, calculatoare, imprimante, alte echipamente IT, email, internet)
-Suport pentru produsele software, hardware (instalare, intretinere, innoire si service)
-Implementare sistem ERP
-Acordarea de consultanta si consiliere tehnica
-Propunerea de masuri si solutii in vederea valorificarii la maximum a capacitatilor informatice
-Testarea si implementare de noi solutii IT pentru imbunatatirea performantelor utilizatorilor sistemului informatic
-Implementeaz? softurile necesare
-Implementeaz? limitele ?i drepturile de acces
-Se asigur? de protec?ia, update-ul ?i securitatea datelor, cerute de conducere
-Monitorizare achizitii echipamente, organizare audit informatic, actualizarea procedurilor de lucru intern
-Realizeaz? activitatile de intretinere a echipamentelor din cadrul retelelor pe care le coordoneaza.

Cerinte

- Studii superioare (de preferat in domeniul informatic sau economic);
- Experienta minim 2 ani in domeniu
- Experienta in implementare ERP
- Cunostinte tehnice in domeniul IT(hardware/software
- Permis conducere categoria B
- Cunostinte lb. engleza nivel avansat.