Click aici »

Internet Marketing / SEO Specialist

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
23-02-2013
Data actualizare
23-02-2013

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 3 intrebari.

Descrierea postului

Vei participa la analiza, proiectarea, dezvoltarea si intretinerea SEO pentru diverse site-uri;
- O sa dezvolti, implementezi si analizezi strategii de keywords;
- Propui campanii de link building, inclusiv asistenta in achizitionarea de linkuri;
- Inscrierea in directoare, portaluri si comunitati online avand acelasi specific cu site-urile noastre;
- Generezi rapoarte pentru pozitionarea in motoare de cautare, trafic, promovare online; indicatii tehnice despre toti factorii care trebuie corectati on page si off page;
- Testezi si verifici continutul web conform regulilor de optimizare pentru motoare de cautare;
- Interactionezi cu Copywriter-ul, identifici si implementezi solutii pentru promovarea si dezvoltarea site-urilor.

Cerinte

- Limba engleza nivel avansat;
- Sa fii o persoana organizata, atenta la detalii si dornica sa-si dezvolte noi competente, precum si posibilitatea de a lucra cu meticulozitate atunci cand este necesar.
- atitudine pozitiva, flexibilitate, dinamism;
- capacitate de a lucra in echipa;