Click aici »

Instructional Designer (Scenarist)

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Braila, Galati, Tulcea Braila Galati Tulcea
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design, Educatie/Training, IT Software
Data introducerii
18-07-2008
Data actualizare
18-07-2008

Descrierea postului

- Colaboreaza cu profesorii de specialitate in vederea adaptarii lectiilor din manualele scolare;
- Asigura transpunerea materialelor didactice (lectiile conforme cu programa scolara de nivel gimnazial si liceal) in format multimedia (scenarii educationale);
- Organizeaza materialele didactice in vederea elaborarii scenariilor;
- Asigura relevanta continutului didactic si stiintific al scenariilor;
- Alege instrumentele de transmiterea a informatiilor, modalitatile de fixare si testare a cunostintelor;
- Participa la elaborarea variantei grafice, layout-ul produsului final, testarea acestuia si modalitatea de corectie a erorilor.

Cerinte

- Foarte buna capacitate de comunicare verbala si scrisa;
- Experienta in activitati didactice, minim 2 ani;
- Cunostinte solide in domeniul IT (constituie avantaj cunoasterea unor instrumente multimedia: grafic?, ilustra?ii, fotografii, audio, video, anima?ii, simul?ri);
- Cunostinte de metodica predarii asistata de calculator;
- Conostinte de limba engleza (scris , citit)- nivel avansat;
- Disponibilitate la program prelungit si deplasari.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Training, pachet salarial motivant, bonusuri;
- Posibilitatea construirii si dezvoltarii unei cariere;
- Posibilitatea deplasarilor in strainatate;
- Mediu de lucru tanar si dinamic.