Click aici »

Instalator termice si sanitare

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare
Data introducerii
28-06-2017
Data actualizare
15-02-2018

Descrierea postului

- Executa si/sau monteaza in locurile de montaj elementele de suport necesare montarii si fixarii conductelor si instalatiilor
- Executa trecerile pentru accesul conductelor respectand normele de securitate si rezistenta a constructiilor
- Executa montarea instalatiilor si subansamblelor, conform indicatiilor date de seful nemijlocit si specificatiilor cuprinse in cartile si instructiunile tehnice sau documentatiile de executie
- Realizeaza legaturile la conductele de distributie a apei
- Face legatura de la boiler la centrala clientului, pentru sistemele de iarna, care aduc si aport la incalzire
- Executa probele si reglajele necesare pentru punerea in functiune a instalatiilor
- Pregateste, verifica si pune in functiune instalatiile

Cerinte

- Aptitudini si deprinderi necesare:
- Permis de conducere, cat.B (prezinta avantaj)
- Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca.
- Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
- Capacitate de a respecta termene limita de efectuare a lucrarii.
- Atentie asupra detaliilor
- Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
- Aptitudini de comunicare
- Cunoaste procesul de lipire a tevii de cupru cu aliaj moale (prezinta avantaj)