Click aici »

Inspector resurse umane

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Resurse umane
Data introducerii
22-11-2015
Data actualizare
22-11-2015

Descrierea postului

1. Scopul general al postului
Asigurarea tuturor activitatilor legate de evidenta personalului din cadrul firmei in conformitate cu politicile firmei si cu legislatia in vigoare.
2. Obiectivele postului
? Asigurarea unei bune evidente a contractelor individuale de munca
? Gestionarea dosarelor personale ale angajatilor.
? Organizarea si derularea operatiunilor de evidenta a personalului
? Aplicarea HG 500/2011
? Intocmeste actele referitoare la incheierea, modificarea, suspendarea, incetarea contractelor individuale de munca in conformitate cu Codul Muncii
? Elibereaza la cerere orice document care atesta calitatea de actual sau fost salariat
? Inregistreaza si transmite in aplicatia REVISAL modificarile legate de incheierea, modificarea, suspendarea, incetarea contractelor individuale de munca
3. Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului
? Verifica valabilitatea actelor prezentate de angajati in vederea inscrierii lor in registrul de evidenta a salariatilor.
? Asigura intocmirea contractelor individuale de munca, precum si arhivarea acestora.
? Gestioneaza documentele de evidenta a contractelor de munca.
? La cererea salariatilor si in conformitate cu prevederile legale elibereaza adeverinte.
? Primeste si analizeaza diferite cereri / reclamatii ale salariatilor in domeniul resurselor umane propunānd solutii pentru rezolvarea acestora.
? Acorda consultanta conducerii firmei si salariatilor in probleme de gestiune a personalului.

Cerinte

- experienta minim 2 ani