Click aici »

Inspector de asigurari

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Giurgiu Giurgiu
Domeniile ofertei
Asigurari, Vanzari
Data introducerii
26-04-2009
Data actualizare
26-06-2009

Descrierea postului

Postul presupune dezvoltarea unui portofoliu de clienti diversificat prin:
- vanzari personale
- crearea si coordonarea echipei de agenti PF/PJ

Cerinte

- minim un an experienta in asigurari si/sau vanzari
- absolvent studii medii/ superioare
- cunostinte operare computer (pachet Microsoft Office): nivel mediu
- abilitati de comunicare si negociere, lucru in echipa, orientare spre rezultate- experienta si portofoliul de vanzari in nume propriu sunt o cerinta obligatorie.- carnet de conducere
- persoana dinamica si sociabila, entuziasta, optimista, creativa, cu initiativa si capabila sa-si organizeze singura activitatea, excelente calitati de comunicare, ordonata, organizata- Elaboreaza oferte de asigurare in baza solicitarilor clientilor;
- Mareste si intretine portofoliul prin identificarea de noi clienti;
- Monitorizeaza piata locala si competitia din domeniu;
- Selecteaza, instruieste si raspunde de reteaua proprie de agenti.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Iti propunem cel mai atractiv sistem de recompensare din piata, bazat pe: salariu fix, comisioane directe din vanzari, comisioane din administrarea retelei de agenti.Oferim un mediu de lucru performant, care furnizeaza angajatilor confort si satisfactie;
Noi credem ca nivelul de educatie si dezvoltare pe care-l oferim angajatilor nostri are un impact major in a oferi clientilor servicii de o calitate din ce in ce mai buna. De-a lungul carierei in cadrul societatii vei fi incurajat si sustinut sa te dezvolti prin expunerea la situatii noi si provocatoare.
Salariul si comisionele din vanzari se vor stabili in urma interviului.