Click aici »

Inspector Calitate / Operator Calitate

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Arad, Lugoj, Timisoara Arad Lugoj Timisoara
Domeniile ofertei
Inspectii, Inginerie, Industrie
Data introducerii
29-05-2014
Data actualizare
29-05-2014

Descrierea postului

- coordoneaza si organizeaza proiecte in industria de Automobile
- ofera suportul si dezvolta relatia cu clientii
- colecteaza specificatiile tehnice si documentatiile necesare
- coordoneaza personalul din subordine, intocmeste rapoarte
- interfata intre compania noastra si clientii interni si externi, furnizori
- solutioneaza probleme cu aspecte tehnice pentru asigurarea calitatii
- responsabil pentru fluxul de material al diferitelor piese de verificat
- responsabil cu inspectia calitatii, selectie / sortare / retus
- raportare si subordonare sefului Ierarhic

Cerinte

-studii medii / technician / inginer sau o calificare echivalenta
-experienta cu clientii si furnizorii din industria Automobilelor (minim 3 Ani)
-experienta in controlul calitatii 100 %, control final / selectie / sortare / retus
-intelegerea conceptelor si a standardelor de baza ale calitatii FMEA, 8 D, APQP, PPAP, Ishikawa, Kaizen
-bune cunostinte operare PC (Ms Office)
-bune abilitati de comunicare (verbale si scrise)
-engleza (mediu) germana (reprezinta un avantaj)
-permis de conducere cat.B
-disponibilitatea de a calatorii, de a lucra in schimburi, flexibilitate

Oferta (bonusuri, beneficii)

-salariu motivant
-posibilitati reale de promovare
-telefon de serviciu
-suport in calificari profesionale
-integrare intr-o echipa tanara si dinamica