Click aici »

Inspector anticoruptie - ASCOL

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Protectie/Paza, Altele
Data introducerii
23-07-2013
Data actualizare
23-07-2013

Descrierea postului

ASCOL= Organizatie nationala a personalului militar in rezerva, apartinand tuturor armelor, gradelor sau specialitatilor din structura sistemului de aparare, ordine publica, siguranta nationala, precum si celor din sectorul civil.
Poate fi membru orice roman si orcine este interesat sa-si puna in practica ideile, aptitudinile, sa beneficieze in totalitate de rezultatele muncii sale.
Desigur, principala piedica o reprezinta coruptia generalizata din Romania, alimentata sub diferite forme de partidele care cu nerusinare au alternat la guvernare timp de 23 de ani, fara nici un folos.
Va informam ca alaturi de dvs. si impreuna cu Alianta Lege si Ordine vom reusii sa schimbam in bine soarta societatii romanesti si nu vom fi nevoiti sa votam aceleasi partide (PSD, PDL. PNL, PC, UDMR,), care asa cum stiti au distrus tara, sanatatea, educatia, si au adus doar somaj, impozite, salarii si pensii diminuate si falimente!
Si Dvs. puteti fi unul din cei 40.000 membri simpatizanti ai Asociatiei ASCOL, care doresc sa renoiasca/detina Legitimatia ASCOL- Serviciul Anticoruptie.
Trimiteti CVul (cu POZA, Seria si Nr.- CI)
Mini-chestionar ASCOL
A.De ce iti doresti sa faci parte din echipa noastra?
Ex.:ASCOL este asociatie nationala, include si rezervisti, lupta impotriva coruptiei, detine foarte multi tineri si intelectuali, plaseaza membrii sai catre firme de recrutare -personal, nu agreeaza partidele aflate la guvernare, etc
B. Care este opinia ta cu privire la ocuparea unui loc de munca stabil in Romania?
Ex: se face pe spaga, concursuri trunchiate, criterii politice etc.
C. Pentru ce idealuri ai fi dispus sa faci voluntariat? (Poti alege unul sau toate punctele 1,2,3)
1.Combaterea coruptiei in domeniul de activitate in care am fost pregatit si detin experienta.
Mentionati domeniul: Ex: paza, financiar, resurse umane, administratie, comert, transporuri, sistemul bancar, asigurari,etc.
2.Combaterea coruptiei la nivelul general al societatii; EDUCATIE, SANATATE, SIGURANTA NATIONALA (domenii de actiune sustinute si de ONG-ul cu care colaboram, ALIANTA LEGE si ORDINE -prescurtat ALO, al carui lider il are ca Presedinte pe avocatul Gheorghe DINU care prin candidatura sa ca independent in 2004, la Presedintia Romaniei si in present prin apararea drepturilor si libertatilor cetatenilor, a devenit incomod partidelor actuale.
Sustinerea acestui punct se face prin clik www.aliantalegesiordine.ro, casuta DESCARCA MATERIALE, ADEZIUNE (completare)
3.Participarea la cursurile de AGENT Anticoruptie - ASCOL, initiate de asociatie in vederea prevenirii coruptiei si abuzului de drept, a manipularii si sfidarii romanilor. (prioritate constatata indeosebi in politica partidelor parlamentare)
Este necesar sa trimiteti CV-ul pe adresa noastra ascolclub@gmail.com si sa raspundeti corect la cel putin 2 din criteriile de mai sus.
Cererea de inscriere ASCOL o puteti completa de pe site-ul nostru http://ascol.weebly.com/
D. Ce crezi ca poti sa aduci in plus prin implicarea ta in activitatile ASCOL?
Ex; alta perspectiva a societatii, diminuarea coruptiei din societate si a manipularii politice, respectarea valorilor umane, insanatosirea sistemului educational si sanitar, siguranta cetateanului.
Mentionati cel putin un domeniu, fara al comenta.
Nota
Selectia candidatilor se va face in functie de raspunsurile date la Mini-chestionar.(A,B,C,D)
Nu uitati sa trimiteti atasat CV-ul Dvs.
Va multumim pentru intelegere si va dorim mult succes!

A.L.O. ARATA CU DEGETUL VINOVATII DE DISTRUGEREA TARII:
Acestia sunt in primul rand politicienii din partidele parlamentare si Guvernele Nastase, Boc, Ungureanu si Ponta

ACUM, IMPREUNA, VOM REUSI SA SCHIMBAM ROMANIA1
Relatii si informatii: 0728.839.400; sau 0754.040.962;
Site: http://ascol.weebly.com;
E-mail ascolclub@gmail.com

Cerinte

Cerinte necesare candidatului:
a) Convingerea ferma ca tara este neguvernabila, este nevoie de o schimbare profunda, de lege si ordine,
de partidul ALO (ALIANTA LEGE si ORDINE);
b) Dorinta hotarata de a lupta impotriva coruptiei, hotiei, si de implicare in transformarea societatii;
c) Sa nu fi facut politica sau sa fi fost dezamagit ca tocmai un partid social democrat va adus in situatia
de somer;
d) Capacitatea de actiune voluntara, de realizare a interesul personal prin cel national, sau de ocupare
a unui potential loc de munca dupa transformarea radicala si necesara a societatii.
e) Confirmarea implicarii la formatiunea ALO, prin completare ,,ADEZIUNE,, sau ,,Lista pentru semnaturi,, pe site www.aliantalegesiordine.ro

Oferta (bonusuri, beneficii)

Confidential