Click aici »

Insider NBA

Tipul ofertei
Project Based
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Media/Cultura/Publicatii
Data introducerii
06-11-2014
Data actualizare
21-11-2014

Descrierea postului

Echipa redactionala a site-ului www.NBABaschet.ro se extinde. Dorim sa angajam un freelancer pasionat de jurnalism si de NBA.

Daca iti place sa citesti articole despre baschet si NBA, daca esti creativ si cunosti foarte bine limba romana, visezi sa devii jurnalist intr-o zi si vrei sa-ti creezi un portofoliu cu care sa te mandresti si sa te lauzi prietenilor tai, atunci aplica la acest job.

Cerinte

- foarte bun cunoscator al baschetului de peste ocean;
- pasionat de jurnalismul de calitate;
- familiar cu stilul scriitoricesc din SUA - AP, ESPN, NBA;
- creativ, capabil sa gandeasca neconventional
- excelent cunoscator al limbii romane;
- familiar cu pachetele de tip CMS - Wordpress;
- in permanenta incercare de a-si imbunatati abilitatile, capabil sa invete din greseli.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta este pe perioada determinata, pana la sfarsitul acestui an. Daca totul merge bine, atunci vom prelungi colaborarea pana la sfarsitul sezonului NBA 2014 - 2015.

Tot ce-ti cerem este sa scrii 3 articole pe saptamana (la alegere, subiecte sunt destule mai ales in timpul sezonului), in total 12 pe luna. Fiecare articol trebuie sa aiba cel putin 500 de cuvinte, preferabil mai mult (in jur de 650 - 750) si trebuie sa trateze un subiect (sau mai multe) de actualitate din NBA.

Pentru eforturile tale, vei fi renumerat. Mai multe detalii vor primi cei care vor fi selectati pentru urmatorul pas. Ceea ce va putem spune este ca oferta este extrem de competitiva raportat la piata media romaneasca.

Va rugam sa nu aplicati daca nu indepliniti cerintele de mai sus.