Click aici »

Ingrijitori batrani (Badante) - Italia

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Tara
Italy
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Menaj/Babysitter
Data introducerii
31-10-2016
Data actualizare
31-10-2016

Descrierea postului

Rentacred HR Agency recruteaza candidati pentru posturile de ingrijitori varstnici (Badante) in Italia.
-Ingrijitorul incurajeaza si ocroteste ? este pregatit sa se ingrijeasca de bolnavi, de accidentati si de persoanele in varsta.
-Sanatatea omului este telul suprem al actului medical. Obligatia ingrijitorului consta in a apara sanatatea fizica si mentala a omului, in a usura suferintele, in respectul vietii si demnitatii persoanei umane, fara discriminari in functie de varsta, sex, rasa, etnie, religie, nationalitate, conditie sociala, ideologie politica sau orice alt motiv.

Persoanele interesate sunt rugate sa aplice cu un Cv pe una din adresele de email a firmei noastre: office@angajarioriunde.ro /contact@angajarioriunde.ro. sau pot veni la sediu agentiei cu un CV, Strada Pacii, Nr.3, Bl.S2, Sc.B, Ap.3, Tulcea, judet Tulcea.

Relatii la telefon: 0746600559 / 0767945193.

Cerinte

-Cunostintele limbii italiene la nivel mediu constituie avantaj;
-Calificare ingrijitori varstnici constituie avantaj;
-Experienta de munca anterioara in domeniu.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Facilitati:
Se ofera salariul lunar intre 600 si 800 Euro.
Cazarea si masa sunt asigurate gratuit de catre familia gazda.
Se incheie contract de munca pe perioada de 12 luni cu posibilitate de prelungire.
Asigurare medicala.