Click aici »

Ingrijitoare batrani la domiciliu Anglia

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
1500 EUR
Tara
United Kingdom
Oras(e)
Strainatate Strainatate
Domeniile ofertei
Menaj/Babysitter
Data introducerii
26-04-2016
Data actualizare
26-04-2016

Conditii de aplicare

Acest anunt este adresat femeilor
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Ca ingrijitor la domiciliu de tip DOMICILIAR - angajatul va avea un portofoliu de batrani aflati in grija si se va deplasa cu ajutorul unui autoturism dotat cu GPS intre locatii.

Responsabilitati:

Asistarea alimentatiei batranilor aflati in grija;
Acordarea suportului in ceea ce priveste ingrijirea intima si asigurarea conditiilor igienico-sanitare;
Asistarea in transport a batranilor;
Supravegherea starii de sanatate si administrarea medicamentelor conform prescriptiilor medicale;
Acordarea suportului in activitatile casnice - daca este cazul;

Cerinte

Persoana empatica, cu bune abilitati de comunicare si ascultare;
Cunostinte limba Engleza - nivel mediu conversational;
Permis de conducere categoria B - minimum 12 luni vechime;
Experienta in domeniu - nu este obligatorie, insa constituie avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu net lunar minim de 1.200 GBP (echivalentul a 1.500 EUR) - bani ramasi in mana dupa plata taxelor si a cazarii;
Minimum 48-50 de ore de munca acordate saptamanal;
2 sedinte de condus cu un instructor autorizat;
Suport in vederea identificarii unei locuinte, plata chiriei aferente primei luni, cat si a garantiei - cu rambursare din salariu doar a chiriei;
Suport in vederea obtinerii National Insurance Number si a contului bancar;
Contract de munca semnat direct cu angajatorul din Anglia.