Click aici »

Ingineri automatizari

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Inginerie, Industrie
Data introducerii
20-01-2018
Data actualizare
12-10-2018

Descrierea postului

- Monitorizeaza fluxul de productie in vederea imbunatatirii metodelor de lucru si indeplinirii programului de monitorizare produse.
- Programeaza, executa si stabileste modul de aplicare ale instructiunilor tehnologice aprobate
- Propune solutii de optimizare al proceselor tehnologice monitorizate ;
- Acorda asistenta tehnica pentru departamentul productie in vederea solutionarii problemelor tehnice
- Realizeaza studii tehnice asupra materialelor supuse testarii
- Face propuneri pentru optimizarea proceselor si raspunde de functionarea tuturor liniilor de fabricatie
- Intervine atunci cand constata indisciplina tehnologica in productie si in relatiile interumane ;
- Intocmeste periodic rapoarte de activitate in word, excel
- Reactualizeaza periodic consumurile material si piese dupa planurile fabricii
- Urmareste lansarea in productia de serie a produselor noi create de biroul cercetare - dezvoltare.
- Elaboreaza si actualizeaza continuu specificatiile materiilor prime si produselor finite in conformitate cu retetele folosite, cu consultarea departamentelor implicate

Cerinte

- Studii in domeniul automatizarilor industriale(superioare sau medii),
- Minim 1 an de experienta constituie avantaj
- Cunostinte tehnice si de automatizari
- Bune cunostinte PC
- Limba engleza nivel mediu
- Persoana energica
- Flexibiliate
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
- Foarte bune abilitati de organizare si planificare
- Capacitate de analiza numerica, sinteza, interpretare cifre

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta salariala personalizata si negociata la interviu(minim 4000 ron).