Click aici »

Inginer vanzari instalatii gaz, apa, termice B2B

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari, Inginerie
Data introducerii
02-01-2013
Data actualizare
18-04-2021
Confidential
Trimite CV

Descrierea postului

- Raspunde de promovarea si vanzarea produselor din portofoliu;
- Construieste si dezvolta portofoliul individual de clienti (B2B). Contribuie la cresterea volumului de vanzari, in conformitate cu obiectivele firmei;
- Negocieaza si incheie contracte;
- Urmareste evolutia relatiilor cu clientii din portofoliul format si detinut si fidelizarea acestora prin activitatea de cross selling;
- informare constanta privind actualitatile pietei business si a competitorilor;
- Analizeaza cererile clien?ilor, întocmeste ofertele de vanzare ?i finalizeaza procesul de vânzare;
- Intocmeste documentele necesare ofertarii, vanzarii si incasarii;
- Men?ine leg?tura permanenta cu clien?ii, acordându-le asisten?a necesar? pe durata parteneriatului cu ace?tia;
- Se ocupa zilnic de activitati administrative (raportare, gestionare logistica etc. ).

Cerinte

- Experienta in vanzarea de produse pentru instalatii gaz. apa, termice, sanitare de min. 3 ani, in domeniul B2B;
- Portofoliu clienti in domeniu B2B.
- Competente in domeniul vanzarilor, ofertarii, marketingului;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Bune abilitati de coordonare, planificare si control;
- Abilitati excelente de comunicare, vanzare si negociere;
- Cunostinte bune de utilizare a computerului (Ms Office; navigare Internet);
- Abilitati de lucru in echipa;
- Abilitati de a lucra in conditii de stress/ time pressure;
- Atitudine proactiva;
- Domiciliul stabil in Bucuresti.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial avantajos in functie de realizari - salariu fix, bonusuri, procent din incasari, evaluari periodice ale performantei in vederea dezvoltarii profesionale;
- Angajare cu contract de munca;
- Suport logistic si operational, suport in activitatea de ofertare si vanzare (platforma vanzari, asistenta in vanzare si ofertare, materiale suport vanzare si marketing, etc);
- Oportunitatea dezvoltarii carierei;
- Mediu de lucru placut si dinamic;
- Alte avantaje.

Trimite CV