Click aici »

Inginer vanzari echipamente panificatie patiserie si horeca

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
26-01-2018
Data actualizare
26-01-2018

Descrierea postului

-Intretine si extinde baza de date cu clienti
-Mentine legatura cu furnizorii externi (aspecte tehnice si comerciale)si se pune la curent cu noile tehnologii din domeniu
-Acorda suport tehnic informational echipei de vanzari in relatia cu clientii firmei
-Asigura training-ul tehnic pentru a pentru utilizatorii finali (angajatii companiilor-client)
-Instalarea, punerea in functiune si intretinerea echipamentelor
-Intretine si extinde baza de date cu client
-Mentine legatura cu clientii (telefonic si vizite)
-Consiliaza clientii, ajutandu-i sa aleaga cele mai potrivite solutii

Cerinte

-Candidatul la acest post trebuie sa fie absolvent de studii superioare tehnice-inginerie.
-Cunostinte solide de limba engleza.
-Candidatul ideal cunoaste echipamentele si tehnologiile din domeniul panificatiei si HoReCa.
-Trebuie sa cunoasca foarte bine produsele din portofoliu si sa aiba abilitati tehnice.
-Persoana dinamica abilitati de comunicare, putere de convingere, perseverenta, capabila sa-si urmareasca telul pentru o perioada lunga de timp.
-Canditatul trebuie sa pastreze legatura cu clientii din baza sa de date, telefonic si prin deplasari efectuate la sediul clientului, precum si sa identifice noi clienti potentiali.
-Cunostinte solide de mecanica, electronica si automatizari constituie un avantaj.
-Permis categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-Masina, telefon,laptop, commision vanzari

Trimite CV