Click aici »

Inginer/Tehnician HVAC

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari, Inginerie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
01-11-2017
Data actualizare
04-01-2018

Descrierea postului

- Preia solicitarile clientilor de echipamente frigorifice si de aer conditionat;
- Gestioneaza comenzile de produse (verificare de preturi, de stocuri, de termeni de livrare);
- Ofera consiliere tehnica (la sediul firmei, si, cand este cazul, la sediul clientilor);
- Participa la cursurile de instruire puse la dispozitie de catre angajator;
- Planifica specificul instalatiilor comandate de clienti;
- Participa la realizarea receptionarii/expedierii marfurilor alaturi de ceilalti membrii ai echipei, astfel incat sa se asigure standardul promis pentru deservire;
- Participa la inventarul anual al produselor;
- Intocmeste rapoartele specifice catre managementul companiei.

Cerinte

- Persoana calificata si/sau cu experienta in domeniul HVAC, al instalatiilor electrice sau a altor tipuri de instalatii pentru constructii;
- Bune abilitati de comunicare si de consiliere a clientilor;
- Seriozitate, spirit de echipa si flexibilitate;
- Abilitatea de a lucra sub presiune si respectarea termenelor;
- Cunoasterea limbilor maghiare si engleze, sau a limbii slovace si engleze constituie avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Contract pe perioada nedeterminata;
- Salariu corespunzator, care se discuta la interviu;
- Formare profesionala, atat in Romania, cat si in strainatate;
- Bonuri de masa;
- Masina de serviciu, telefon si calculator de serviciu;
- O echipa de lucru mica, dar cu experienta si spirit de intrajutorare.

Trimite CV