Inginer/tehnician frigotehnist instalare, service, mentenanta (instalatii frigorifice CO2, amoniac)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare, Achizitii/Logistica
Data introducerii
11-11-2019
Data actualizare
11-11-2019

Descrierea postului

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, unul dintre cei mai importanti jucatori din Romania din industria frigului, furnizor de solutii tehnologice pentru congelare si refrigerare pentru industria alimentara si in general, solutii pentru crearea unui mediu controlat: centre logistice, abatoare, hipermarket-uri, depozite de frig pentru legume si fructe, etc. (cu temperaturi ce pot coboara pana la -40 de grade Celsius).

Compania a realizat de-a lungul timpului numeroase proiecte greenfield, inclusiv in dezvoltarea instalatiilor frigorifice cu dioxid de carbon, domeniu ce necesita dotari tehnice si pregatire speciala a personalului. Multe dintre echipamentele si tehnologiile furnizate de Clientul nostru sunt folosite pentru produse pe care le intalnim in viata de zi cu zi, fie direct in magazinele de unde ne facem cumparaturi, fie prin intermediul produselor pe care le consumam si care au fost depozitate in spatii climatizate de acesta.

Proiectarea, planificarea si instalarea sistemelor de monitorizare si control al instalatiilor de refrigerare si congelare se face utilizand soft-uri complexe de proiectare pe calculator cu respectarea celor mai noi principii si norme ce tin de managementul energiei si protectia mediului.

Accentul pus pe calitate se reflecta atat in satisfactia clientilor si complexitatea proiectelor primite cat si in numeroasele certificari de care dispune compania: ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015 obtinute prin TUV Thüringen Austria si RINA Simtex.

Printre produsele realizate de companie se numara: echipamente comerciale si industriale de refrigerare, mobilier frigorific, camere modulare, solutii de abatorizare pentru industria carnii, tuneluri de congelare si centre logistice cu atmosfera controlata.

Descrierea Jobului
Cautam 1 Inginer/Tehnician Frigotehnist Instalare-Service-Mentenanta locat in Bucuresti.

Scopul principal al postului este montarea, punerea in exploatare si mentenanta instalatiilor frigorifice realizate de companie.

Concret, iata cateva exemple de responsabilitati:

Asigura intretinerea, reglarea, repararea, executarea de manevre, montarea si controlul echipamentelor instalatiilor frigorifice (hidraulica si automatizare)

Asigura diagnosticarea si remedierea deficientelor de functionare ale echipamentelor instalatiei frigorifice si propune masuri specifice pentru remedierea acestora

Stabileste necesarul de materiale (piese de schimb, AMC - uri si echipamente specifice) si se asigura de receptionarea si montarea lor

Asigura intretinerea curenta a instalatiei frigorifice

Se ocupa de punerea/ scoaterea in si din functiune a instalatiei frigorifice

Efectuarea de montaje de echipamente in parametrii de calitate, conform cartii tehnice a utilajelor

Raspunde de calitatea reparatiilor efectuate

Cerinte

Candidatul Ideal
Educatie si Experienta

Studii superioare de specialitate, de preferinta in instalatii termice (sau alta specializare tehnica)
Cunostinte tehnice in domeniul frigului comercial si industrial, pentru instalatii cu diferite tipuri de agenti frigorifici (freon, CO2, amoniac)
Experienta in domeniul frigotehnic (instalatii freon, CO2, NH3) de minim 5 ani
Alte cerinte:

Cunostinte despre mentenanta instalatiilor frigorifice
Cunostinte despre instalatii frigorifice pe amoniac constitue avantaj
Cunostinte de operare PC
AutoCAD (citire planuri)
Limba Engleza (mediu)
Permis de conducere categoria B
Disponibilitate pentru deplasari in tara (scurte)
Indemanare, precizie si rigurozitate in efectuarea operatiilor specifice
Personalitate

Spirit autodidact
Aptitudini de invatare rapida a softurilor specifice instalatiilor de automatizare a instalatiilor frigorifice (soft de calcul puteri frigorifice/componente din instalatia frigorifica, softuri de monitorizare a instalatiilor frigorifice, softuri de diagosticare a defectelor din instalatia frigorifica)
Corectitudine, seriozitate, gandire logica, capacitate de diagnoza tehnica rapida
Orientare catre client
Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor la locul de munca
Atentie la detalii si atentie distributiva
Capacitate de a lucra in echipa
Disponibilitate de lucru pe teren
Disponibilitate pentru interventii de urgenta in caz de avarie

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta
Colegi deschisi la minte si entuziasti, un mediu de lucru prietenos

Desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca

Simti ca esti parte dintr-o echipa de top si o companie reprezentativa pentru industria sa in Romania

Locatie centrala, usor accesibila (metrou, mijloace de transport in comun)

Tichete de masa

Masina de serviciu

Laptop, telefon

Diurna deplasari
Asigurare de munca suplimentara pentru accidente, indisponibilitate temporara, spitalizare
Bonusuri diverse - progres, lucrare la timp, fara evenimente deosebite pe santier

Pachet salarial competitiv

Companie de succes, proiecte fanion la care altii doar viseaza!