Click aici »

Inginer suport IT

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
19-01-2018
Data actualizare
19-01-2018

Descrierea postului

SC CHEMOIL IMPEX SRL, angajeaza inginer suport IT.

Cerinte

- Cunoasterea Windows server, Windows 10, aplicatii standard birotice;
- Notiuni de arhitectura tehnica si functionala a SO;
- Capabilitatea de instalare / reinstalare si configurare a sistemului de operare si aplicatiilor standard de pe un PC, conectarea acestuia la retea si la echipamente periferice locale si de retea;
- Cunostinte SQL si baza de date;
- Notiuni de cablare structurata a unei retele de tip Ethernet;
- Capacitatea de exprimare si explicare;
- Disponibiliate de deplasare in tara si strainatate si capacitate de stapanire in situatii de criza si stress;
- Bun cunoscator al limbii engleze (scris/vorbit);
- Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara.