Click aici »

Inginer sisteme securitate

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Protectie/Paza, Inginerie
Data introducerii
22-01-2015
Data actualizare
10-05-2018

Descrierea postului

Sarcini principale:

a) Instaleaza si pune in functiune echipamente electronice de securitate, in diferite amplasamente, conform proiectelor, specifica?iilor tehnice ?i normelor legale īn vigoare;
b) Conduce echipa de instalare din care face parte, avand in acest sens si responsabilitatea verificarii aplicarii normelor de securitatea muncii la punctul de lucru;
c) Intocmeste documentatia de instalare, executie si intretinere pentru lucrarile avute in executie;
d) Intocmente documentatia de testare si testeaza dupa executie;
e) Coordoneaz? activit??ile de instalare, punere īn func?iune ?i service a sistemelor tehnice de securitate, asigurānd buna administrare a materialelor ?i a resurselor umane, predarea lucr?rilor la timp c?tre beneficiar;
f) R?spunde de asigurarea calit??ii lucr?rilor ?i serviciilor executate
g) Elaboreaz? documenta?ia de exploatare ?i īntre?inere pentru sistemele tehnice de securitate;
h) Asigur? instruirea ?i evaluarea permanent? a personalului aflat īn subordine pentru a asigura cunoa?terea detaliat? a echipamentelor, proiectelor de execu?ie, planurilor exploatare ?i īntre?inere a echipamentelor;
i) Īntocme?te rapoarte lunare, trimestriale, semestriale sau anuale despre lucr?rile executate sau īn curs de execu?ie ?i activitatea personalului din subordine.

Responsabilitati

a) Raspunde de instalarea si punerea in functiune a echipamentelor montate
b) Raspunde de activitatea echipei de instalare pe care o conduce
c) Raspunde de aparatura incredintata in afara firmei
d) Acord? suport tehnic clientului intern sau extern;

Cerinte

Cerinte:

Studii Superioare tehnice - Electronic?, Automatica si Calculatoare, Telecomunica?ii, IT&C
Certificare/ atestat ? Inginer Sisteme de Securitate; Inginer Proiectant Sisteme de Securitate etc
Experienta necesara Minim 3 ani in domeniu
Atestare psihologica
Experien?? pe un post similar - constuie avantaj.
Cunostinte necesare:

Cunostinte in comunicatii, retelistica si integrare sisteme ? constituie avantaj
Cunostinte īn domeniul securit??ii private - constuie avantaj;
Cuno?tin?e avansate operare PC ? MS Office, AutoCAD;
Legislatie in domeniul securitatii ? Legea 333/2003, HG 301/2012;
Capacitate de acumulare a cuno?tin?elor ?i instruire īn domeniul sistemelor de securitate;
Persoan? comunicativ?, receptiv?, dedicat?, cu atitudine proactiv?, perseveren??, diploma?ie;
Permis de conducere cat. B f?r? evenimente.