Click aici »

Inginer sisteme securitate

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, IT Hardware, Protectie/Paza
Data introducerii
28-10-2014
Data actualizare
10-05-2018

Descrierea postului

PROFILUL CANDIDATULUI IDEAL:
? Studii superioare, de preferat profil tehnic ? finalizate;
? Experien?? n domeniul instal?rii sistemelor de securitate ? obligatoriu;
? Curs de Inginer sisteme de securitate ? obligatoriu;
? Training-uri sus?inute de furnizori/produc?tori de echipamente;
? Foarte bun? cunoa?tere a pie?ei locale/regionale;
? Persoan? competent?, responsabil?, obi?nuit? s? lucreze cu deadline-uri stricte, cu spirit de echip?;
? Aptitudini de organizare, planificare, coordonare, conducere ?i negociere;
? Aptitudini foarte bune de rela?ionare ?i comunicare;
? Disponibil pentru deplas?ri;
? Foarte bune cuno?tinte de limba englez? ?i utilizare PC;
? Permis de conducere categoria B ? f?r? antecedente.

RESPONSABILIT??I:
? Conduce echipa de tehnicieni din subordine;
? Organizeaz? vizite n teren;
? Realizeaz? evalu?rile necesare ntocmirii propunerilor tehnice pentru diverse sisteme de curen?i slabi;
? Execut? evalu?ri tehnice de securitate;
? ntocme?te proiectele tehnice pentru sisteme de curen?i slabi.
? ntre?ine rela?ia cu clien?ii existen?i, identific? noi clien?i, dezvolt? ?i administreaz? portofoliul de clien?i alocat;
? Propune solutiile tehnice
? Completeaz? rapoarte specifice de activitate;
? Planific?/bugeteaz?/urm?re?te resursele necesare desf??ur?rii activit??ii;
? Verific? conformitatea sistemelor de securitate cu proiectul tehnic;