Click aici »

Inginer sisteme de securitate

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Alba Iulia Alba Iulia
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Inginerie
Data introducerii
19-07-2019
Data actualizare
19-07-2019

Descrierea postului

- Asigurarea instalarii, mentenantei si/sau service-ului pentru:

A. Sistemele de detectare, semnalizare si alarmare la incendiu;
B. Echipamentele si sistemele de detectie si semnalizare la efractie si control acces;
C. Echipamentele si sistemele tehnice de televiziune cu circuit inchis;
D. Echipamentele si sistemele de sonorizare, interfonie/videointerfonie, automatizari porti/usi;

- Punerea in functiune a sistemelor de Securitate;
- Intocmirea de Rapoarte de Interventie si Procese verbale de punere in functiune;
- Studiu tehnic si stabilirea solutiei tehnice detaliate pentru fiecare lucrare;
- Realizeaza si urmareste planul de service;
- Urmareste graficul de executie pentru mentenanta/ service;
- Instruirea clientului in vederea utilizarii sistemelor instalate in locatiile acestuia;
- Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire);
- Gestionarea interventiilor in functie de gradul de prioritate, stabilit de managerul direct, astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor;
- Raspunde de asigurarea calitatii lucrarilor si serviciilor executate conform proiectelor, specificatiilor tehnice si normelor legale in vigoare;
- Urmareste si verifica periodic lucrarea astfel incat aceasta sa se realizeze in paramtetrii tehnici corecti (cablare, conexiuni, instalare/montare echipmente);

Cerinte

- Absolvent studii superioare cu profil tehnic;
- Are experienta de cel putin 2 ani ca tehnician instalare/inginer punere in functiune sisteme de securitate: supraveghere video (CCTV), interfonie, sisteme de alarma, control acces si pontaj, sisteme de detectie incendiu etc;
- Are cunostinte de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata);
- Are cunostinte operare PC, Windows si Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
- Cunoaste limba engleza - nivel mediu;
- Este serios, punctual si are spirit de echipa;
- Reprezinta un avantaj detinerea certificarii: Inginer Sisteme de Securitate;
- Are permis de conducere categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu atractiv in functie de experienta si implicare;
- Masina de companie, laptop, telefon mobil;
- Posibilitate de dezvoltare profesionala;
- Posibilitatea de majorare a salariului net in functie de evolutie si de lucrari
- Mediu de lucru placut;
- Asigurarea cursurilor de specialitate.

Trimite CV