Click aici »

Inginer sistem in informatica

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
IT Hardware, IT Software, Inginerie
Data introducerii
10-08-2009
Data actualizare
24-09-2009

Descrierea postului

? administrare si monitorizare servere
? gestionarea echipamentului de calcul si comunicatii din locatie
? acordarea de suport local utilizatorilor
? identificarea si gestionarea problemelor locale curente (hardware si software), interfata cu furnizorii de servicii si IT Service Desk
? suport in activitati de testare si implementare a unei noi aplicatii IT, suport pentru utilizatori si rezolvare diverse probleme post-implementare.

Cerinte

? studii superioare
? experienta minim 2 ani in administarea si monitorizarea sistemelor informatice
? cunostinte administrare Windows Server 2003, Active Directory, MsSQL Server (avantaj cunoasterea limbajului T-SQL)
? cunostinte avansate de operare Ms Office (avantaj programare in VBA-Visual Basic for Applications)
? cunostinte medii de limba engleza.

Oferta (bonusuri, beneficii)

? locatie de lucru: Negoiesti, judetul Prahova
? transport asigurat
? contractul de munca se incheie pe o perioada determinata de 6 luni.