Click aici »

Inginer service

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bistrita Bistrita
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Inginerie
Data introducerii
27-02-2014
Data actualizare
27-02-2014

Descrierea postului

Consilierea clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarilor care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului; intocmirea unor devize estimative;
Programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia;
Receptionarea si inspectia preliminara (vizuala) a masinii; intocmirea constractului de service si a comenzii de reparatie;
Identificare si comandare piese de schimb;
Monitorizarea derularii activitatilor din atelier si informarea clientilor despre stadiul lucrarilor din service;
Livrarea autoturismului cu informarea clientului asupra tuturor lucrarilor efectuate;
Promovarea permanenta a serviciilor si produselor companiei catre potentialii clienti;

Cerinte

Studii universitare de specialiatate, subinginer sau inginer mecanic auto;
Comunicativ, prezenta agreabila;
Cunoasterea amanuntita a procesului de service;
Abilitati de comunicare si organizare eficienta a activitatii personalului productiv;
Cunostinte si abilitati tehnice;
Abilitati avansate de utilizare computer;
Permis de conducere minim categoria B;
Cunostinte de identificare piese de schimb in aplicatiile furnizorilor de piese - constituie un avantaj;
Intocmire devize de reparatie - constituie un avantaj;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv;
Oportunitatea dobandirii de noi cunostinte si de experienta in domeniu;
Oportunitatea creerii unei cariere in companie;