Click aici »

Inginer service

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
1000 EUR
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Inginerie
Data introducerii
28-11-2018
Data actualizare
21-08-2019

Descrierea postului

1.Efectuarea instalarilor aparatelor comercializate de catre companie
2.Efectuarea interventiilor de service in garantie
3.Efectuarea de reparatii si revizii ocazionale in postgarantie
4.Efectuarea reviziilor aferente contractelor de intretinere periodica
5.Completarea actelor aferente sarcinilor enumerate mai sus (procese verbale de predare-primire, de punere in functiune, certificate de garantie si de calitate, certificate de calibrare, revizie etc.) conform procedurilor S.M.I.
6.Conceperea si redactarea la termen a tuturor documentelor interne si externe conform standardului SMI de management al calitatii
7.Completarea ERP

Cerinte

1.Experienta profesionala: minim 3 ani intr-un post similar
2.Studii: superioare tehnice: electronica, electrotehnica
3.Cunostinte PC: Windows, Office,ERP
4.Carnet conducere cat. B
5.Utilizarea metodelor si tehnicilor de executie specifice domeniului de activitate
6.Cunoasterea bazelor tehnologiei informatiei
7.Capacitatea de a comunica in scris si verbal intr-o limba de circulatie internationala (engleza si/sau germana) in domeniile tehnice in care are competenta.
8.Capacitatea de a putea elabora devize de plata, contracte si oferte in domeniile tehnice aferente postului sau.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Bonus de performanta fara limitarea comisionului