Click aici »

Inginer responsabil CTC - productie industria textila

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi, Pascani Iasi Pascani
Domeniile ofertei
Inginerie, Productie, Industrie
Data introducerii
31-03-2010
Data actualizare
31-03-2010

Descrierea postului

?Stabilirea metodelor de control CTC , intr-o companie cu 400 de salariati si cifra de afaceri de 10.000.000 EUR/an
?Efectueaza controlul fluxului de fabricatie si produsului final asa cum sunt ele stabilite in planul de inspectii si incercari ;Verifica inspectiile si controalele facute de controlorii CTC pe flux
?Analizeaza conformitatea produsului in urma determinarilor si inspectiilor efectuate cu conditiile specificate si cu fisele tehnice
?Participa la atestarea produselor noi, omologandu-le pe cele ce urmeaza a fi introduse in fabricatie; Urmareste incadrarea in standarde, documentatii tehnice
?Tine evidenta abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri pe care le aduce la cunostinta organelor de decizii, urmarind realizarea hotararilor luate
?Participa la identificarea neconformitatilor si deschide rapoarte de neconformitati pentru defectele grave de calitate depistate la produsele fumizate de subcontractanti
?Coordoneaza activitatile de analiza si reparare a produsului neconform , si urmareste implementarea masurilor corective/preventive dispuse pentru evitarea repetarii neconformitatilor sistematice
?Raspunde de controlul calitativ al productiei si produselor pe tot fluxul fabricatiei
?Participa la imbunatatirea organizarii sectiilor, liniilor si fluxurilor de productie,identificare, analiza si eliminarea punctelor slabe si cu risc din flux.
?Repartizare sarcini,coordonare si control personal subordonat
?Raportarea zilnica catre superior in ceea ce priveste calitatea productiei realizate
?Relationeaza cu departamentele de productie din cadrul companiei.

Cerinte

?experienta de min. 5 ani in activitate CTC pentru productie industriala textila
?capacitate foarte buna de organizare, de respectare a termenelor limita
?persoana dinamica, activa, rezistenta la stres
?capacitate de sinteza si analiza, cu mare putere de concentrare in momente de maxima solicitare
?capacitate de reactie rapida in luarea deciziilor
?abilitati de comunicare si interactionare umana
?operare calculator
?Adaptabilitate si flexibilitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

? Pachet salarial atractiv
? Bonuri de masa
? Posibilitate de dezvoltare profesionala
? Telefon de serviciu.