Inginer/Reprezentant vanzari solutii cu energii regenerabile

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Reghin, Tirgu-Mures Reghin Tirgu-Mures
Domeniile ofertei
Vanzari, Inginerie
Data introducerii
05-12-2015
Data actualizare
05-12-2015

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 1 an experienta in unul din domeniile: Comert, Inginerie, Marketing, Serviciu clienti, Vanzari
Nivel minim de studii: Facultate (in curs)
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Doar daca:
- indraznesti sa stai de vorba cu un strain
- te intereseaza problemele schimbarii climatice
- stii sa asculti si sa identifici problemele clientilor
- ai inteles ca oamenii pot fi ajutati
- daca accepti ajutorul
- daca nu esti iepure, ci mai degraba leu

DOAR ATUNCI APLICA LA ACEST POST!

Cerinte

Descriere job si responsabilitati:
- Responsabil de relatiile cu clientii actuali si viitori ai firmei
- Realizarea de oferte tehnice si comerciale catre acestia
- Incheierea contractelor de executie si/sau livrare produse/solutii (unele cu deplasare la sediul clientului)
- Actualizarea si realizarea cataloagelor de produse ale firmei pe baza informatiilor primite de la furnizori (tehnice si comerciale)
- Realizarea de campanii de marketing - actualizarea site-urilor/ anunturilor firmei
- Prospectarea pietei si a clientilor noi
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de solutii on-line in realizarea obiectivelor targetate

Avantaj cunostinte tehnice in ceea ce priveste energiile regenerabile (panouri solare/pompe de caldura/ dimensionari sisteme fotovoltaice).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- NU promitem masina, laptop si telefon mobil :) :)
- PROMITEM lucru foarte greu si salar aferent; clar si calculabil pe baza efortului depus
- pe langa performanta:

- Stabilitate
- Posibilitate de avansare
- Siguranta

- Impreuna cu altele:
- Acumulare de experienta tehnica, suport tehnic
- Cursuri specializare, vanzari si tehnic

- posibilitate dezvoltare si preluare de functii de conducere pe parcursul dezvoltarii firmei

Acest job (doar) pentru bani multi nu se poate face!

1. Banii nu cresc pe copaci, nici chiar in buzunarul clientului
2. Banii se dau contra "ceva"
3. Acest "ceva" se numeste : REZULTAT
4. Rezultate se obtin prin munca
5. Munca trebuie sa doresti s-o faci
6. Pentru asta trebuie acceptat ajutorul, trebuie invatat