Inginer proiectare sisteme de racire - Gaesti (transport asigurat)

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Gaesti Gaesti
Domeniile ofertei
Productie, Inginerie, Arhitectura/Design
Data introducerii
06-03-2017
Data actualizare
06-03-2017

Descrierea postului

Pentru clientul sau, o companie multinationala de renume, leoHR recruteaza:

Inginer proiectare sisteme de racire - Gaesti

Responsabilitati generale:

    Proiecteaza, verifica, testeaza si aproba reperele electrice si electronice utilizate in constructia aparatelor;
    Stabileste normele si criteriile de proiectare a componentelor si subansamblelor din punct de vedere al securitatii electrice;
    Verifica, testeaza si aproba componentele sau aparatele din punct de vedere al securitatii electrice pe baza standardelor in vigoare;
    Asigura asistenta tehnica la executia prototipurilor si a seriilor zero;
    Verifica toate caracteristicilor prevazute in documentatia tehnica, propune masuri corective;
    Elaboreaza temele de cercetare proiectare pentru componente, subansambluri, repere comandate la terti;
    Imbunatateste performantele aparatelor prin reproiectarea sau inlocuiri de materiale;
    Verifica, analizeaza si raspunde de testele specifice efectuate, pentru proiectele pe care le coordoneaza, sau actiuni de securitate electrica;
    Studiaza si propune masuri de imbunatirea calitatii, reducerea costurilor;

Cerinte

Studii superioare tehnice;
Experienta de minim doi ani in domeniul proiectarii sistemelor de racire;
Capacitate de lucru cu termene limita;
Dorinta de cercetare si dezvoltare;
Cunostinte PC, utilizare Office;
Cunostinte utilizare CAD sau alt program de proiectare 3D;
Cunostinte utilizare SAP reprezinta un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:

    Asigurare transport din Targoviste, Pitesti si Bucuresti;
    Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu multinational.