Click aici »

Inginer proiectant

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
30-06-2008
Data actualizare
30-06-2008

Descrierea postului

? Elaboreaz? solutia tehnic? optim? de proiectare pentru partea de lucrare ncredintat?
? Elaboreaz? documentatia tehnic? de executie pentru partea de lucrare ncredintat?
? Efectueaz? calculele de dimensionare ale subansamblelor componente pentru partea de  lucrare ncredintat?
? Analizeaz? si optimizeaz? solutiile de proiectare elaborate de echipa alocat?
? Asigur? aplicarea cu strictete a reglementarilor si standardelor n vigoare specifice lucr?rii ncredintate
? Asigur? si urm?reste aplicarea cerintelor SMQ pe parcursul derul?rii lucr?rii ncredintate
? Rezolv? rapoartele de neconformitate ap?rute n timpul executiei proiectului
? Stabileste si repartizeaz? componentilor echipei alocate sarcinile care le revin pentru realizarea lucr?rii ncredintate
? Efectueaz? inspectii/expertize tehnice; ntocmeste rapoartele de inspectie/ expertiz?
? Acord? asistent? tehnic? la executie/montaj/punere n functiune pentru lucr?rile ncredintate
? Legat de activit?tile specifice, r?spunde de:
- solutiile tehnice adoptate pentru lucr?rile ncredintate
- finalizarea lucr?rilor ncredintate la termen (de lansare) si la calitatea cerut?
( satisfactie client, respectare cerinte legale)
- continutul si corectitudinea tehnic? a documentatiei elaborate pentru lucr?rile incredintate
- discrepantele tehnice ap?rute la lucr?rile ncredintate
- aplicarea cu strictete a reglement?rilor si standardelor n vigoare specifice lucr?rii ncredintate
- corectitudinea datelor si informatiilor pe care le transmite
- mbun?t?tirea permanent? a preg?tirii sale profesionale ? se asigur? de mentinerea   la curent cu progresele din domeniul s?u de activitate, inclusiv cu evolutia cerintelor legale si de alta natur? aplicabil?
- ntocmirea corect?, complet? si la timp a documentelor, respectarea ntocmai a regulilor de completare si a circuitului documentelor n cadrul societatii

Cerinte

STUDII:   superioare tehnice, specialitate constructii(CCCIA, constr. metalice)

EXPERIENT?:   constituie avantaj o minim? experient? n proiectare

ALTE CERINTE PROFESIONALE:
- s? cunoasc? reglement?rile si standardele n vigoare aferente procesului de proiectare n domeniu, inclusiv documentele SMQ
- utilizarea programelor CAD si MS Office
- cunoasterea unei limbi str?ine ? engleza/germana/franceza
- autorizatie ISCIR pentru verificarea proiectelor-avantaj

APTITUDINI, ABILIT?TI:
- capacitate de organizare
- capacitate de lucru n echip?
- receptivitate la noutate si progres tehnic
- prestigiu profesional
- initiativ? tehnic?
- creativitate, flexibilitate